Przewóz osób Warszawa

693 576 291

w

biuro@bustransfer.com.pl

Poradniki

Poradniki: Jakie rozróżniamy kategorie autokarów

Jakie rozróżniamy kategorie autokarów?

Wynajem autokaru z kierowcą każdorazowo przebiega w różnych warunkach. W zależności od klasy auta możemy mieć zapewnione na pokładzie odmienne udogodnienia.

Chcesz się dowiedzieć jak właściwie dobrać model pojazdu z kategorii autokar Warszawa do swoich potrzeb? W tym artykule przyjrzymy się bliżej pojęciu kategoryzacji autobusów oraz wyjaśnimy czym są gwiazdki pojawiające się coraz częściej przy nazwie pojazdu.

Wynajem busa Warszawa – czemu służy kategoryzacja?

Poszczególny pojazdy realizujące usługi z sekcji autobus Warszawa różnią się między sobą. To akurat żadna filozoficzna mądrość – wie o tym każdy, kto choć raz próbował zorganizować jakąś wycieczkę. Właśnie wtedy, po godzinach żmudnych poszukiwań dowiadujemy się, że istnieje coś takiego jak kategoryzacja autobusów.

Do oznaczenia wykorzystuje się skalę podobną, jak w przypadku hoteli. Im wynajem autokaru z kierowcą bardziej luksusowy, tym więcej otrzymuje gwiazdek. Podobna praktyka została już dawno wprowadzona na Zachodzie Europy i obecnie coraz śmielej szturmuje rynek polski.

W Niemczech certyfikacją autobusów wycieczkowych zajmuje się specjalna organizacja Gütegemeinschaft Buskomfort e.V. Na podstawie danych technicznych oraz oględzin pojazdu dokonuje odpowiedniej kategoryzacji. Dzięki temu osoby dokonujące wynajem autokaru z kierowcą łatwo znajdą ofertę odpowiadającą ich oczekiwaniom. W naszym kraju póki co nie mamy analogicznej organizacji, jednakże stosowane są podobne parametry przy ocenie klasy pojazdu.

Autokar Warszawa – jak dokładnie określić kategorię autobusu?

Żeby dowiedzieć się, jaką klasę reprezentuje interesujący nas autobus (Warszawa) musimy wziąć pod uwagę zasadnicze trzy parametry:

  • odległość między fotelami,
  • maksymalną liczbę pasażerów dla pojazdu 12-metrowego,
  • wyposażenie dodatkowe.

Im większa odległość między fotelami, tym rzecz jasna komfort jazdy będzie wyższy. Maksymalną kategorię pięciogwiazdkową otrzymują te maszyny z sekcji autokar Warszawa, w których wspomniany parametr wynosi minimum 90 centymetrów. To jednak nie wszystko. Taki autobus musi mieć pojemność maksymalnie do 40 osób i być wyposażony w podnóżki, składane stoliki oraz minikuchnię lub minibar. Pojazd spełniający te restrykcyjne wytyczne zaliczamy do klasy luksusowej.

Zazwyczaj usługi z sekcji wynajem busa Warszawa nie są prowadzone przy użyciu tak wyrafinowanych rozwiązań. Dużo częstszym przypadkiem są autobusy z klasy komfortowej i standardowej. Poniżej zaprezentowano pełną charakterystykę dla pozostałych czterech kategorii autokarów.

  • Klasa turystyczna oznaczana jedną gwiazdą (*) – odległość między fotelami wynosi 68-71 centymetrów. Pojazd z sekcji wynajem busa Warszawa wyposażony w ogrzewanie, wentylację i oświetlenie.
  • Klasa standardowa oznaczona dwoma gwiazdkami (**) – odległość między fotelami wynosi 72-76 centymetrów. Pojazd z sekcji autokar Warszawa wyposażony w przyciemniane szyby i pomieszczenie na bagaż. Maksymalna liczba pasażerów to 53.
  • Klasa komfortowa oznaczona trzema gwiazdkami (***) – odległość między fotelami wynosi 77-82 centymetry. Pojazd z sekcji autobus Warszawa wyposażony w regulowane oparcia, podwójne szyby, osobiste oświetlenie, kabinę WC z umywalką, klimatyzację. Maksymalna liczba pasażerów to 49.
  • Klasa pierwsza oznaczona czterema gwiazdkami (****) – odległość między fotelami wynosi 83-89 centymetrów. Pojazd z sekcji autokar Warszawa wyposażony w podnóżki, składane stoliki, minikuchnię lub minibar. Maksymalna liczba pasażerów to 49.

 

Wynajem autokaru z kierowcą – jaki model wybrać?

Jak widać wymagania dla pojazdów luksusowych i z klasy pierwszej są bardzo wyśrubowane. Tego typu maszyny obsługują wyłącznie zamożnych klientów, gdyż niższa pojemność znacząco podnosi koszty wynajmu. W praktyce wynajem autokaru z kierowcą w 90% wykorzystuje pojazdy klasy standardowej i komfortowej. Jeśli zależy nam na dobrej proporcji ceny i jakości warto szukać pojazdu wyposażonego w WC czy klimatyzację. Za niewiele większe pieniądze otrzymujemy tu szereg udogodnień, które bardzo pomagają podczas dłuższej wycieczki. Docenimy to szczególnie latem, gdy żar bijący z zewnątrz skutecznie przeszkadza w odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Na wyposażeniu firmy Bustransfer, która od lat realizuje wynajem autokaru z kierowcą znajdują się pojazdy trzygwiazdkowe. Są one regularnie serwisowane i poddawane rygorystycznym badaniom technicznym. Łączą w sobie wygodę i komfort oraz atrakcyjność cenową. Firma świadczy usługi dla klientów korporacyjnych, publicznych i prywatnych. Obsługuje jednodniowe wyjazdy, jak i dłuższe podróże. To wiarygodny partner dla usług z sekcji autokar Warszawa.

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO!

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO!

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO! Każde dziecko uwielbia zwierzęta. Szczególnie jeśli mówimy tu o gatunkach mało znanych, niespotykanych na co dzień w zatłoczonej Warszawie. W Polsce działa całkiem sporo ogrodów zoobotanicznych, które posiadają w swoich zasobach...

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom!

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom!

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom! Dzisiaj niewiele osób pamięta, że sam pomysł obchodzenia Dnia Babci w Polsce powstał stosunkowo niedawno. Pierwsza wzmianka o tej idei pojawiła się w 1964 roku w tygodniku „Kobieta i Życie”.Dzień babci i...

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów Polskie prawo ściśle reguluje kwestię czasu pracy kierowcy autobusu. Jest to szczególnie istotny aspekt, który zabezpiecza podróżników decydujących się na wynajem busów przed konsekwencjami zmęczenia czynnika ludzkiego. W tym...

Licencje transportowe

Licencje transportowe

Licencje transportowe – co to jest i dlaczego warto je weryfikować? Decydując się na usługi z sekcji wynajem autokaru Warszawa i wynajem busów Warszawa bezwzględnie należy poddać analizie wiarygodność firmy transportowej. Sam opis usługi, ciepłe słowa pomocy biurowej,...

Rozpocznij rezerwację

Dokonaj rezerwacji pojazdu bez wychodzenia z domu!
Dołożymy wszelkich starań byś otrzymał pojazd, który umożliwi Ci bezpieczną i komfortową podróż.

+48 693 576 291