Przewóz osób Warszawa

693 576 291

w

biuro@bustransfer.com.pl

Poradniki

Poradniki: Kilka faktów o przewozie pracowników

Dwustronna korzyść czy korporacyjna fanaberia, czyli kilka faktów o przewozie pracowników.

Obecnie pracodawcy starają się zapewnić swoim pracownikom coraz więcej udogodnień i bonusów, które budować mają trwałe więzi i pozytywne relacje z firmą. Jednym z takich rozwiązań jest przewóz pracowników do pracy. Czym jest, czy i kiedy jest obowiązkiem pracodawcy, jakie płyną z niego korzyści? Sprawdź co musisz wiedzieć zanim podejmiesz decyzję.

Przewóz pracowników do pracy

Przewóz pracowników – co to jest?

Przewóz pracowników to zapewnienie zatrudnionym osobom transportu na miejsce wykonywania pracy. Najczęściej spotykany jest on w przypadku tzw. pracy ruchomej, czyli takiej, która jest wykonywana w innym miejscu niż siedziba firmy.

Mowa tu przede wszystkim o robotach drogowych i budowlanych, ale także o pracach sezonowych.

O dowozie pracowników do pracy mówić możemy też w ramach szeroko rozumianej działalności rozrywkowej i eventowej. Animatorzy, aktorzy, obsługa sprzętu to osoby, którym zleceniodawca często zapewnia zbiorowy transport.

Należy jednak zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się obecnie na podjęcie pracy, mimo że miejsce jej wykonywania i siedziba firmy są znacznie oddalone od miejsca zamieszkania. Wiele zakładów pracy, także korporacji zatrudniających tysiące pracowników, położonych jest bowiem poza większymi miastami.

Również w takim wypadku pracodawcy często decydują się na zorganizowanie pracownikom firmowego transportu. Wynajem busów, które odbierają osoby z kilku wyznaczonych miejsc, jest w dużych miastach, takich jak choćby Warszawa, powszechną już niemal praktyką.

Obowiązek czy jednak korzyść?

Co do zasady, zgodnie z przepisami kodeksu pracy, pracodawca nie ma obowiązku zapewnienia transportu swoim pracownikom do miejsca wykonywania pracy.

Wyjątkiem jest podróż służbowa. Pracodawca zobowiązany jest bowiem pokryć koszty, które pracownik poniesie w związku z takim wyjazdem.

Zorganizowanie dowozu pracowników jest jednak rozwiązaniem, które może przynieść obustronne korzyści. Nieodpłatny transport, a zatem dodatkowe udogodnienie finansowe i logistyczne, może okazać się dużą zachętą przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu pracy poza miejscem zamieszkania. Tym samym, pracodawca zyskuje szansę na pozyskanie większej liczby wykwalifikowanych pracowników.

Regularny przewóz pracowników do pracy, a także jednorazowy na zaplanowane szkolenie lub konferencję, daje także gwarancję, że wszyscy przyjadą na miejsce punktualnie.

Koszty dowozu

Zapewnienie dowozu pracowników do pracy wiąże się z dodatkowymi kosztami dla pracodawcy. Czy wynajem busa jest zatem opłacalny? Doświadczenie pokazuje, że jest to jedna z najbardziej korzystnych form zapewnienia zbiorowego transportu do miejsca pracy. Jeśli dodatkowo pracodawca nawiąże dłuższą współpracę z firmą przewozową, decydując się na wynajem długoterminowy, może liczyć na obniżenie ceny lub inne bonusy.

Warto również zauważyć, że wydatki, które ponosi pracodawca z tytułu przewozu pracowników, mogą stanowić koszty uzyskania przychodu.

Zgodnie z Ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych kosztami uzyskania przychodu są bowiem koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Zatem wszystkie uzasadnione wydatki, które związane są z prowadzeniem działalności, pozostające w związku przyczynowo-skutkowym z przychodami, stanowią koszty. Jeśli więc pracodawca należycie udokumentuje, że zagwarantowanie transportu pracownikom służy zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa, to będzie mógł on poniesione w związku z tym wydatki zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO!

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO!

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO! Każde dziecko uwielbia zwierzęta. Szczególnie jeśli mówimy tu o gatunkach mało znanych, niespotykanych na co dzień w zatłoczonej Warszawie. W Polsce działa całkiem sporo ogrodów zoobotanicznych, które posiadają w swoich zasobach...

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom!

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom!

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom! Dzisiaj niewiele osób pamięta, że sam pomysł obchodzenia Dnia Babci w Polsce powstał stosunkowo niedawno. Pierwsza wzmianka o tej idei pojawiła się w 1964 roku w tygodniku „Kobieta i Życie”.Dzień babci i...

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów Polskie prawo ściśle reguluje kwestię czasu pracy kierowcy autobusu. Jest to szczególnie istotny aspekt, który zabezpiecza podróżników decydujących się na wynajem busów przed konsekwencjami zmęczenia czynnika ludzkiego. W tym...

Licencje transportowe

Licencje transportowe

Licencje transportowe – co to jest i dlaczego warto je weryfikować? Decydując się na usługi z sekcji wynajem autokaru Warszawa i wynajem busów Warszawa bezwzględnie należy poddać analizie wiarygodność firmy transportowej. Sam opis usługi, ciepłe słowa pomocy biurowej,...

Rozpocznij rezerwację

Dokonaj rezerwacji pojazdu bez wychodzenia z domu!
Dołożymy wszelkich starań byś otrzymał pojazd, który umożliwi Ci bezpieczną i komfortową podróż.

+48 693 576 291