Przewóz osób Warszawa

693 576 291

w

biuro@bustransfer.com.pl

Poradniki

Poradniki: Niezbędny ekwipunek na długie wycieczki autokarowe

Jakie rzeczy zabrać ze sobą na długie wycieczki autokarowe

Usługi autokarowe to obecnie najchętniej wybierany środek zapewniający przewóz osób. Warszawa to miejsce, gdzie przy niedużych kosztach możemy wynająć autokar klasy lux i udać się nim na dalekie wycieczki autokarowe.

Kilkugodzinna trasa kierująca nas na wymarzony urlop lub dowożąca do miejsca pracy poza granicami kraju, mimo zachowania dobrych warunków, może dać się we znaki nawet najbardziej zaprawionym w bojach podróżnikom.

Aby nasza wyprawa była jak najbardziej komfortowa, podróż autokarem powinna być wzbogacona o różnego rodzaju przedmioty zabrane z domu.

Co warto ze sobą spakować na wycieczki autokarowe? W poniższym artykule zdradzamy kilka wartościowych pomysłów, które pozwolą przetrwać nawet najdłuższą drogę.

Autokar klasy lux – co to takiego?

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że żyjemy w XXI wieku. To era wygody, dlatego renomowani przewoźnicy oferują swoim klientom wynajem autokarów wysokiej jakości.

Komfortowa podróż autokarem wymaga posiadania na wyposażeniu barku z napojami, klimatyzacji czy toalet. Minęły już czasy, gdy osobisty nawiew był jedyną ochroną przed upałem. To źródło chłodu sprawiało, że wycieczki autokarowe były nieprzyjemne i stanowiły ryzyko dla zdrowia.

Autokar klasy lux całkowicie neutralizuje ten problem. Większość tego typu pojazdów zapewnia także dostęp do telewizorów oraz DVD, dzięki czemu podczas podróży można obejrzeć ciekawy film.

Wynajem autokaru jest więc w tym wypadku racjonalnym krokiem dla wymagającego klienta.

Przewóz osób Warszawa – co zabrać do bagażu podręcznego?

Autokar klasy lux daje szansę zabrania ze sobą dwóch rodzajów bagażów.

Bagaż podstawowy umieszczany jest pod pokładem i nie mamy do niego dostępu podczas trwania wycieczki autokarowej

To tam pakujemy wszystkie rzeczy, które przydadzą nam się na miejscu docelowym. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju ubrania, kosmetyki, akcesoria plażowe czy prezenty.

Usługi autobusowe świadczone przez wyspecjalizowane firmy umożliwiają wniesienie do autokaru bagażu podręcznego. Wypełniamy go tymi przedmiotami, które mogą przydać nam się podczas podróży.

Do najpopularniejszych zaliczamy:

 • Dokumenty
 • Kosmetyczkę z przyborami higienicznymi
 • Apteczkę
 • Akcesoria zapewniające wygodną podróż
 • Butelkę z wodą i przekąski
 • Ładowarkę do telefonu
 • Książkę, krzyżówkę i słuchawki
 • Laptop lub tablet
 • Słownik.

 

Wynajem autokaru – dokumenty

Komfortowa podróż autokarem musi być spokojna. Dlatego wszelkie istotne dokumenty warto mieć pod ręką.

Chodzi tu przede wszystkim o dowód osobisty, paszport, umowę na wynajem autokaru czy bilet. Autokary klasy lux posiadają także możliwość zakupu napojów czy przekąsek, dlatego udając się na dalekie wycieczki autokarowe warto wziąć na pokład pieniądze, które umożliwią nam dokonanie drobnych zakupów.

Wynajem autokaru – kosmetyczka z przyborami higienicznymi

Usługi autobusowe, choć obecnie bardzo rozwinięte, nie zapewniają jeszcze dostępu do wszelkich niezbędnymi przyborów higienicznych.Podczas dalekich tras odświeżanie jest bardzo ważne dla zachowania właściwej równowagi wewnętrznej.

Udając się na wycieczki autokarowe warto mieć zatem ze sobą:

 • Szczoteczkę oraz pastę do zębów
 • Dezodorant
 • Płyn antybakteryjny
 • Mały ręcznik
 • Chusteczki nasączane czystą wodą.

Jak ważne jest posiadanie pod ręką tych przyborów, przekonać się można zwłaszcza podczas przerw.

Komfortowa podróż autokarem wymusza robienie kilkugodzinnych postojów na odpoczynek dla kierowcy i rozprostowanie kości. Te odbywają się w różnych miejscach – na dworcach autobusowych czy przy stacjach paliw.

Nie zawsze dostępne tam toalety lub restauracje przestrzegają podstawowych zasad zachowania higieny. Z tego powodu dobrze wyposażona kosmetyczka jest podstawowym elementem, który powinien znaleźć się w każdym bagażu podręcznym podczas wycieczki autokarowej.

Wynajem autokaru – apteczka

Umowa na wynajem autokaru reguluje kwestie udzielania pierwszej pomocy. Podstawowe przybory apteczne, takie jak bandaże czy gazy, znajdują się na wyposażeniu pojazdu.

Co jednak zrobić w przypadku bólu gardła, brzucha lub głowy?

Nawet komfortowa podróż autokarem nie zapewnia dostępu do leków. W tej sytuacji lepiej mieć przy sobie najczęściej używane suplementy. Także regularnie zażywane medykamenty wykupowane na receptę, których nie można łatwo dostać poza granicami kraju, należy zabrać ze sobą na wycieczki autokarowe.

Wynajem autokaru – akcesoria do wygodnej podróży

Autokar klasy lux zapewnia przestronne i wygodne wnętrze. Podłkietniki, regulowane siedzenia czy podgłówki to norma, bez której trudno wyobrazić sobie usługi autokarowe.

Spanie w pojeździe, szczególnie jeśli podróż zaplanowana jest na wiele godzin, pomaga w płynnym pokonaniu trasy. Aby jednak zapewnić sobie maksymalny komfort, warto zabrać ze sobą poduszkę, stopery do uszu czy opaskę na oczy.

Pomagają one w adaptacji do otoczenia i sprawiają, że wynajem autokaru jest idealnym pomysłem na spokojną podróż.

Wynajem autokarów – butelka z wodą i przekąski

Głód jest jednym z podstawowych odczuć ludzkiego organizmu.

Podczas długiej wycieczki autokarowej, z pewnością zauważymy, że w pewnym momencie nasz brzuch jest pusty. Wynajem autokarów nie zapewnia jedzenia w serwisie. To można nabyć podczas przerw na dworcach autobusowych. Zazwyczaj jednak ceny w takich punktach są wysokie, a kolejki do kasy długie. Żeby nie czekać niecierpliwe na postój, a później na dokonanie zakupu, warto zabrać ze sobą na pokład autobusu przekąski.

Usługi autobusowe nie zabraniają spożycia paluszków, ciastek, owoców czy kanapek.

Decydując się na konkretne produkty warto przestrzegać paru zasad. Przede wszystkim przekąski nie powinny być ciężkostrawne. Nawet komfortowa podróż autokarem nie eliminuje wszystkich uciążliwości związanych z przebywaniem w trasie. Wysoka prędkość, intensywne hamowanie czy ostry zakręt mogą być przyczyną nudności.

Wynajem autokarów wiąże się także z przebywaniem w otoczeniu innych osób. W tej sytuacji zaleca się usunięcie z menu pokładowego produktów wydzielających intensywny zapach (kabanosy, chipsy, jajka, ryby wędzone). Nie może za to zabraknąć w naszym plecaku wody.

Regularne uzupełnianie płynów ma kojący wpływ na organizm i pomaga w przetrwaniu wielogodzinnej wycieczki autokarowej.

To prawdziwy przyjaciel wspierający przewóz osób. Warszawa, Pekin, Oslo, Ohio, Paryż – wszędzie na świecie najważniejszym elementem podróży pozostaje woda.

Wynajem autokarów – ładowarka do telefonu

Obecnie trudno wyobrazić sobie podróż bez używania telefonów. Robią to wszyscy – od kilkuletnich dzieci, po osoby w sędziwym wieku.

Podczas wycieczki autokarowej można na smartfonie pograć, konwersować z przyjaciółmi, zadzwonić do stęsknionych dzieci czy sporządzić niezapomniany kolaż zdjęć.

Wynajem autokarów dostosowuje swoją ofertę do bieżących potrzeb. Autokary klasy lux zapewniają dostęp do gniazdek, dzięki którym z łatwością naładujemy nasze telefony.

Alternatywą może być zabranie na pokład autobusu pawerbanka.

Wynajem autokarów – rozrywka

Smartfon to jednak nie wszystko.

Wiele osób podczas wycieczki autokarowej lubi czytać kryminały, powieści obyczajowe lub zbiory opowiadań. Inni chętnie zatapiają się w dźwiękach kojącej muzyki. Jeszcze następni wybierają intensywne rozwiązywanie łamigłówek, sudoku lub krzyżówek.

Autokary klasy lux stawiają na wygodę, dlatego posiadanie ze sobą ulubionych przedmiotów gwarantujących rozrywkę, zapewnia możliwość spokojnego realizowania swoich pasji.

Wynajem autokarów – laptop lub tablet

Wynajem autokaru to odpowiednie rozwiązanie także dla użytkowników biznesowych.

Decydując się na usługi przewozu osób autobusem można mieć pewność, że podczas wycieczki będzie istniała możliwość wykonania połączeń, opracowania dokumentacji na przenośnym komputerze czy wysłania wiadomości elektronicznych.

Autokar klasy lux posiada dedykowaną sieć internetową, która dla pasażerów pozostaje bezpłatna.

Na urządzeniach elektronicznych można także obejrzeć serial, pograć lub dokładnie zaplanować dalszą podróż.

Wynajem autokarów – słownik

Czy słownik może być dobrym kompanem wspierającym przyjemny przewóz osób?

Warszawa to miejsce, z którego każdego dnia wyrusza wiele wycieczek zagranicznychWynajem autokarów może nieść za sobą motywację zawodową lub turystyczną.

W każdym przypadku warto pamiętać, że dojeżdżając do miejsca docelowego będziemy zmuszeni przeprowadzać rozmowy w języku obcym. Niezależnie czy przyjdzie nam robić zakupy w niemieckim sklepie przemysłowym, prosić o wskazanie kierunku marszu w Alpach czy udawać się na kolejne wycieczki autokarowe, umiejętność dogadania się jest bardzo ważna.

Komfortowa podróż autokarem to idealny moment na podszkolenie swojej wiedzy.

Warto wykorzystać ten czas na powtórkę zwrotów grzecznościowych czy kluczowych słówek w wybranym języku obcym.

Przewóz osób Warszawa – podsumowanie

Wynajem autokaru to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną zorganizować wyjazd na dłuższą trasę. Niezależnie czy pasażerowie udają się do pracy, na wesele lub wczasy, warto zadbać o odpowiednie uzupełnienie bagażu podręcznego.

Autokar klasy lux wyposażony jest w telewizor, DVD, toaletę czy barek. To duże ułatwienia i wygoda. Komfortowa podróż autokarem wymaga jednak zorganizowania sobie czasu podczas jazdy. Dobrymi praktykami jest zabranie ze sobą książki, laptopa czy przekąsek.

To dzięki tym rzeczom wycieczki autokarowe przebiegają szybko i w przyjemnej atmosferze.

Pięć sposobów na upał w autobusie

Pięć sposobów na upał w autobusie

Pięć sposobów na upał w autobusie Lato nigdy nie było sprzymierzeńcem osób realizujących wynajem busa z kierowcą. Wysokie temperatury i słońce wdzierające się przez szyby skutecznie niwelowały wszelką przyjemność z wycieczki. O ile wyjazdy na krótkie trasy można...

Sześć stereotypów na temat autobusów

Sześć stereotypów na temat autobusów

Sześć stereotypów na temat autobusów Stereotyp to inaczej nadmierne uogólnienie, generalizacja, schemat poznawczy dotyczący danej rzeczy, czynności czy grupy osób. Może być on wynikiem indywidualnej obserwacji, jak i przejmowania poglądów innych osób. Choć stereotypy...

Szkody podczas wynajmu autokaru

Szkody podczas wynajmu autokaru

Szkody podczas wynajmu autokaru Wypadki z udziałem polskich autobusów są rzadkością. W 2020 roku odnotowano nieco ponad 700 takich zdarzeń, przy czym większość dotyczyła pojazdów miejskich lub realizujących usługi transportu regionalnego. Przewóz osób na terenie...

Wynajem busów na wycieczki szkolne

Wynajem busów na wycieczki szkolne

Niezapomniane wycieczki szkolne! Jesteś nauczycielem lub wychowawcą i chciałbyś zorganizować dla swoich uczniów niezapomnianą wycieczkę szkolną? Przed Tobą duże wyzwanie! Musisz pomyśleć o wielu kwestiach, dopiąć wszelkie formalności, przygotować dokumentację szkolną....

Kinetoza – chorobą lokomocyjna

Kinetoza – chorobą lokomocyjna

Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną? Jednym z kluczowych elementów planowania wycieczki dla grupy zorganizowanej jest dobór środka lokomocji. W zależności od zasobności portfela, odległości, liczebności czy oczekiwań można rozważyć parę możliwości. Samolot, pociąg,...

Wyjeżdżasz na narty? Zadbaj o właściwy autokar!

Wyjeżdżasz na narty? Zadbaj o właściwy autokar!

Wyjeżdżasz na narty? Zadbaj o właściwy autokar! Zbliżający się wielkimi krokami sezon narciarski obfituje w liczne wyjazdy zimowe autokarami. To nie tylko szybkie wypady w polskie góry, ale także dłuższe urlopy spędzone na stokach we Francji, Włoszech czy Austrii. Jak...

Rozpocznij rezerwację

Dokonaj rezerwacji pojazdu bez wychodzenia z domu!
Dołożymy wszelkich starań byś otrzymał pojazd, który umożliwi Ci bezpieczną i komfortową podróż.

+48 693 576 291