Przewóz osób Warszawa

693 576 291

w

biuro@bustransfer.com.pl

Poradniki

Poradniki: Pięć sposobów na upał w autobusie

Pięć sposobów na upał w autobusie

Lato nigdy nie było sprzymierzeńcem osób realizujących wynajem busa z kierowcą. Wysokie temperatury i słońce wdzierające się przez szyby skutecznie niwelowały wszelką przyjemność z wycieczki.

O ile wyjazdy na krótkie trasy można stosunkowo łatwo przetrwać, o tyle wielogodzinne przewozy autobusowe na drugi koniec Polski czy poza granice kraju mogą skutecznie wycieńczyć organizm.

Jak można zmniejszyć uciążliwość takiej podróży?

W tym artykule poznamy pięć prostych metod na walkę z żarem lejącym się z nieba.

Przewóz autokarowy dla osób fizycznych – przede wszystkim klimatyzacja!

Organizacja wycieczki szkolnej, wyjazdu pracowniczego lub ekspedycji objazdowej po Europie w samym środku lata wymaga odpowiedniego podejścia do kwestii doboru pojazdu.

Przewozy autobusowe mogą być realizowane przy użyciu starszych modeli, jak i nowoczesnych maszyn.

Te pierwsze są bez wątpienia tańsze, ale to właściwie jedyna ich zaleta. Autokar klasy turystycznej posiada nie tylko WC i telewizor, ale także chłodzoną kabiną. Klimatyzacja pozwala na uzyskanie wyjątkowego komfortu podczas wycieczki. Nie zawsze jednak działa efektywnie. Dlaczego tak się dzieje?

  • Chłodzenie kabiny autobusu nie następuje natychmiastowo. W zależności od temperatury początkowej może wynieść od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut.
  • Przewozy autobusowe odbywane przy ekstremalnych upałach i pełnej liczbie pasażerów rzadko umożliwiają uzyskanie optymalnych warunków wewnątrz pojazdu, nawet mimo korzystania z klimatyzacji.
  • Wynajem busa z kierowcą musi być wnikliwe zweryfikowany od strony technicznej. Na nic nam się zda wyższa zapłata za pojazd z niesprawną klimatyzacją.

 

Przewozy autobusowe – koniecznie używaj zasłon!

Praktycznie każdy autokar klasy turystycznej posiada na wyposażeniu rolety lub zasłony.

Ich zadaniem nie jest ozdabianie pojazdu lecz ochrona przed padającymi promieniami słonecznymi. Użycie zasłon zdecydowanie osłabia działanie słońca, które nie tylko grzeje, ale też razi w trakcie oglądania filmu, grania na telefonie lub czytania.

Chcąc spędzić komfortowe przewozy autobusowe warto używać dostępnych udogodnień!

Autokar klasy turystycznej – zawsze miej wodę pod ręką

Specjaliści apelują, że podczas silnych upałów powinniśmy pić około 1 litra wody więcej niż normalnie.

Przewóz autokarowy dla osób fizycznych dodatkowo wzmaga pragnienie i pogłębia wspomniane wyżej potrzeby. Wchodząc na pokład autobusu nie powinniśmy zapominać o butelce z wodą.

Regularne sączenie cieczy w małych ilościach jest dobrym rozwiązaniem na schłodzenie organizmu oraz gaszenie pragnienia.

Najlepiej tę rolę pełnić będzie zwykła woda źródlana lub mineralna.

Wynajem busa z kierowcą – odpowiedni ubiór

Nawet najlepsza klimatyzacja i litry wypitej wody nic nie pomogą jeśli założymy na siebie nieodpowiedni strój. Mając w planie wynajem busa z kierowcą podczas upałów warto założyć krótkie rękawki, spodenki lub lekkie sukienki, które dodatkowo pozwalają na ochronę wyjściowego ubrania przed pognieceniem czy przepoceniem. Absolutnie nie zaleca się zakładania kurtek czy bluz z materiału nieprzepuszczającego powietrza.

W tym wypadku wygoda idzie w parze z rozsądkiem.

Przewóz autokarowy dla osób fizycznych – wachlarz to nie relikt przeszłości!

To mało popularna metoda, niemniej nadal skuteczna. Autokar klasy turystycznej umożliwia zabranie na pokład bagażu podręcznego. Może się w nim znaleźć książka czy dokumenty, ale również wachlarz.

Przyrządy tego typu kosztują raptem kilka złotych a pozwalają zamienić męczące przewozy autobusowe w upale w całkiem przyjemne doznanie. Rolę wachlarza mogą też pełnić książki czy gazety, chociaż ich skuteczność stoi na nieco niższym poziomie.

Przewozy autobusowe – radzenie sobie z upałem

Wynajem busa z kierowcą powinien być poprzedzony wnikliwą analizą własnych potrzeb.

Jeśli nasza podróż będzie odbywać się w warunkach skrajnego upału warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu się na tę okoliczność. W tym wypadku podstawowym kryterium doboru firmy realizującej przewóz autokarowy dla osób fizycznych nie powinna być cena, a dodatkowe wyposażenie.

Klimatyzacja potrafi zdziałać cuda i uchronić nas przed chorobą czy nieprzyjemnościami.

Właśnie takimi pojazdami dysponuje firma Bustranasfer. Warto też pamiętać o innych metodach na radzenie sobie z promieniowaniem słonecznym. Jednoczesne zastosowanie zasłonek, picia wody, wachlarza i odpowiedniego stroju sprawi, że nawet najdłuższa podróż minie szybko i komfortowo.

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów Polskie prawo ściśle reguluje kwestię czasu pracy kierowcy autobusu. Jest to szczególnie istotny aspekt, który zabezpiecza podróżników decydujących się na wynajem busów przed konsekwencjami zmęczenia czynnika ludzkiego. W tym...

Licencje transportowe

Licencje transportowe

Licencje transportowe – co to jest i dlaczego warto je weryfikować? Decydując się na usługi z sekcji wynajem autokaru Warszawa i wynajem busów Warszawa bezwzględnie należy poddać analizie wiarygodność firmy transportowej. Sam opis usługi, ciepłe słowa pomocy biurowej,...

Jakie rozróżniamy kategorie autokarów

Jakie rozróżniamy kategorie autokarów

Jakie rozróżniamy kategorie autokarów? Wynajem autokaru z kierowcą każdorazowo przebiega w różnych warunkach. W zależności od klasy auta możemy mieć zapewnione na pokładzie odmienne udogodnienia. Chcesz się dowiedzieć jak właściwie dobrać model pojazdu z kategorii...

Wynajem autokarów w 2022 roku

Wynajem autokarów w 2022 roku

Wynajem autokarów w 2022 roku Nowy rok już za rogiem. Wraz z pierwszym stycznia w życie wchodzi szereg wytycznych, które zmienią życie przeciętnego Polaka w wielu sferach życia. Jak na tym tle prezentuje się wynajem autokarów? Czy dynamicznie wzrastające ceny paliw i...

Sześć stereotypów na temat autobusów

Sześć stereotypów na temat autobusów

Sześć stereotypów na temat autobusów Stereotyp to inaczej nadmierne uogólnienie, generalizacja, schemat poznawczy dotyczący danej rzeczy, czynności czy grupy osób. Może być on wynikiem indywidualnej obserwacji, jak i przejmowania poglądów innych osób. Choć stereotypy...

Szkody podczas wynajmu autokaru

Szkody podczas wynajmu autokaru

Szkody podczas wynajmu autokaru Wypadki z udziałem polskich autobusów są rzadkością. W 2020 roku odnotowano nieco ponad 700 takich zdarzeń, przy czym większość dotyczyła pojazdów miejskich lub realizujących usługi transportu regionalnego. Przewóz osób na terenie...

Rozpocznij rezerwację

Dokonaj rezerwacji pojazdu bez wychodzenia z domu!
Dołożymy wszelkich starań byś otrzymał pojazd, który umożliwi Ci bezpieczną i komfortową podróż.

+48 693 576 291