Poradniki

Poradniki: Przewóz osób – na co zwrócić uwagę?

Zezwolenia, certyfikaty, licencje – czyli wszystko to, na co zwrócić uwagę wybierając firmę świadczącą usługi przewozu osób w Warszawie i nie tylko. Firm świadczących usługę przewozu osób na terenie Warszawy i okolic jest bardzo dużo. Na hasło „przewóz osób Warszawa” pojawiają się w wyszukiwarce internetowej dziesiątki ofert. Jeśli z usługi transportu osób korzystamy po raz […]

Zezwolenia, certyfikaty, licencje – czyli wszystko to, na co zwrócić uwagę wybierając firmę świadczącą usługi przewozu osób w Warszawie i nie tylko.

Firm świadczących usługę przewozu osób na terenie Warszawy i okolic jest bardzo dużo. Na hasło „przewóz osób Warszawa” pojawiają się w wyszukiwarce internetowej dziesiątki ofert.

Jeśli z usługi transportu osób korzystamy po raz pierwszy, wybór z pewnością nie będzie łatwy. Jakimi kryteriami zatem kierować się, aby wybrać najlepszą firmę i zapewnić bezpieczny i komfortowy przewóz osób? Warszawa jest z pewnością wymagającym rynkiem. Pamiętajmy jednak, że takie same wysokie standardy powinny obowiązywać na terenie całego kraju.

Przewóż osób

Rejestr działalności regulowanej i siedziba firmy

Absolutną podstawą przy wyborze usługodawcy jest sprawdzenie czy firma, oferująca przewóz osób w Warszawie lub każdym innym miejscu, posiada zarejestrowaną działalność gospodarczą w zakresie usług transportu.

Warto wiedzieć, że taka działalność gospodarcza jest tzw. działalnością regulowaną. Oznacza to, że aby świadczyć usługę przewozu osób w ramach prowadzonej działalności należy uzyskać odpowiednie zezwolenia i licencje. Zweryfikowanie czy firma figuruje w stosownym rejestrze jest więc podstawowym sposobem oceny jej wiarygodności.

Przedsiębiorca musi posiadać także siedzibę, chcąc prowadzić działalność w zakresie przewozu osób. Warszawa lub jakiekolwiek inne miasto, nie ma tu żadnej zależności między siedzibą, a miejscem wykonywania działalności. Ważne, żeby była ona stała i rzeczywista. Wprawdzie korzystny cenowo może okazać się wybór firmy działającej lokalnie, to jednak pamiętajmy o jaki transport nam chodzi.

Dla przykładu, jeśli miejscem docelowym transportu zorganizowanej grupy ma być Warszawa, przewóz osób ma zaś odbyć się z Krakowa, to wybór firmy ze stolicy może okazać się tańszym rozwiązaniem.

Certyfikat i licencja na przewóz osób

Certyfikaty, zezwolenia i licencje to kolejny element, który decyduje o wiarygodności firmy świadczącej usługi transportu osób w Warszawie i każdym innym mieście.

Certyfikat kompetencji zawodowych, czyli dokument, który potwierdza kwalifikację, wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia firmy oferującej przewóz osób, jest jednym z ważniejszych warunków otrzymania licencji.

Certyfikat taki powinien posiadać jednak nie tyle każdy kierowca, który zajmuje się przewozem osób, ale osoba zarządzająca firmą.

Istotną kwestią, która świadczy o kompetencji firmy, ale i pozwoli określić, czy oferowany przez usługodawcę przewóz osób spełnia nasze oczekiwania jest posiadanie licencji. Do prowadzenia działalności gospodarczej, która polega na transporcie osób, konieczne jest bowiem jej uzyskanie.

Czym innym jest jednak licencja na przewóz osób samochodem osobowym, busem, czy autobusem.

Jeśli zatem chcemy zorganizować wyjazd integracyjny dla kilku pracowników i planujemy przewóz osób z Warszawy do pobliskiego Rozalina, to wystarczający będzie wynajem busa. Takiej licencji powinniśmy więc oczekiwać od przewoźnika.

Stan techniczny floty i doświadczenie kierowcy

Organizując czy to przewóz prywatny, czy przewóz osób firmowy priorytetem jest bezpieczeństwo podróżujących. Dlatego przy wyborze firmy świadczącej usługi przewozu osób należy zwrócić uwagę na to, jak dba ona o bezpieczeństwo przewożonych osób. 

Na pierwszy rzut oka decydujące znaczenie będzie miała flota pojazdów, którymi dysponuje przewoźnik. Pamiętajmy jednak, że nie ilość, a jakość oferowanych busów czy autokarów ma tutaj znaczenie. Sprawdźmy stan techniczny, który powinien być potwierdzony aktualnymi badaniami. Zweryfikujmy także pojazd tuż przed podróżą. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych rozczarowań aktualnym stanem środka transportu, który nierzadko odbiega od deklarowanego.

Nie bez znaczenia dla bezpieczeństwa pozostają umiejętności i kwalifikacje kierowców. W Warszawie przewóz osób w celach służbowych np. busami do pracy stał się bardzo popularny, podobnie w innych dużych miastach Polski. Warto więc zwrócić uwagę, aby kierujący takimi pojazdami nie byli przypadkowymi osobami, chcącymi zarobić dodatkowe pieniądze, ale doświadczonymi kierowcami.

Zalety wynajmu autokarów

Zalety wynajmu autokarów

Zalety wynajmu autokarów Każdego dnia tysiące Polaków przemieszcza się w różnych celach. Zielona szkoła dla uczniów, wyjazd firmowy pracowników, transport gości weselnych – to tylko niektóre z potrzeb, które wymagają zorganizowania odpowiedniego środka komunikacji....

Zalety podróżowania wynajmowanym samochodem osobowym

Zalety podróżowania wynajmowanym samochodem osobowym

Zalety podróżowania wynajmowanym samochodem osobowym Świat ciągle pędzi do przodu a my zmuszeni jesteśmy korzystać z coraz bardziej efektywnych form podróżowania i planowania czasu. Bez względu na cel zawsze szukamy odpowiednich dla nas rozwiązań. Przewóz osób w...

Wynajem autokarów w dobie pandemii

Wynajem autokarów w dobie pandemii

Wynajem autokarów w dobie pandemii Rok 2020 przyniósł wiele negatywnych zmian w życiu zwykłych ludzi. Zostaliśmy zmuszeni do samoizolacji i ograniczenia naszych przyjemności do minimum. Utrudnienia w podróżowaniu dały się wszystkim mocno we znaki. Jako firma, która od...

Świąteczne prezenty dla podróżnika

Świąteczne prezenty dla podróżnika

Świąteczne prezenty dla podróżnika! Święta zbliżają się wielkimi krokami. W powietrzu czuć już zapach pierników, choinkowe światełka cudnie mienią się w oknach, a dzieci z coraz większym zniecierpliwieniem wyglądają Świętego Mikołaja. Jeśli ostatnie zakupy i...

Planujemy wakacyjny i zimowy wypoczynek

Planujemy wakacyjny i zimowy wypoczynek

Planujemy wakacyjny i zimowy wypoczynek. O tym nie możesz zapomnieć! W ostatnich latach Polacy coraz chętniej samodzielnie planują swój wakacyjny i zimowy wypoczynek. Tanie bilety lotnicze, promocyjne oferty, nieograniczona możliwość rezerwacji hoteli czy apartamentów...

Kilka faktów o przewozie pracowników

Kilka faktów o przewozie pracowników

Dwustronna korzyść czy korporacyjna fanaberia, czyli kilka faktów o przewozie pracowników. Obecnie pracodawcy starają się zapewnić swoim pracownikom coraz więcej udogodnień i bonusów, które budować mają trwałe więzi i pozytywne relacje z firmą. Jednym z takich...

Rozpocznij rezerwację

Dokonaj rezerwacji pojazdu bez wychodzenia z domu!
Dołożymy wszelkich starań byś otrzymał pojazd, który umożliwi Ci bezpieczną i komfortową podróż.

+48 693 576 291