Przewóz osób Warszawa

693 576 291

w

biuro@bustransfer.com.pl

Poradniki

Poradniki: Przewóz osób – na co zwrócić uwagę?

Zezwolenia, certyfikaty, licencje – czyli wszystko to, na co zwrócić uwagę wybierając firmę świadczącą usługi przewozu osób w Warszawie i nie tylko.

Firm świadczących usługę przewozu osób na terenie Warszawy i okolic jest bardzo dużo. Na hasło „przewóz osób Warszawa” pojawiają się w wyszukiwarce internetowej dziesiątki ofert.

Jeśli z usługi transportu osób korzystamy po raz pierwszy, wybór z pewnością nie będzie łatwy. Jakimi kryteriami zatem kierować się, aby wybrać najlepszą firmę i zapewnić bezpieczny i komfortowy przewóz osób? Warszawa jest z pewnością wymagającym rynkiem. Pamiętajmy jednak, że takie same wysokie standardy powinny obowiązywać na terenie całego kraju.

Przewóż osób

Rejestr działalności regulowanej i siedziba firmy

Absolutną podstawą przy wyborze usługodawcy jest sprawdzenie czy firma, oferująca przewóz osób w Warszawie lub każdym innym miejscu, posiada zarejestrowaną działalność gospodarczą w zakresie usług transportu.

Warto wiedzieć, że taka działalność gospodarcza jest tzw. działalnością regulowaną. Oznacza to, że aby świadczyć usługę przewozu osób w ramach prowadzonej działalności należy uzyskać odpowiednie zezwolenia i licencje. Zweryfikowanie czy firma figuruje w stosownym rejestrze jest więc podstawowym sposobem oceny jej wiarygodności.

Przedsiębiorca musi posiadać także siedzibę, chcąc prowadzić działalność w zakresie przewozu osób. Warszawa lub jakiekolwiek inne miasto, nie ma tu żadnej zależności między siedzibą, a miejscem wykonywania działalności. Ważne, żeby była ona stała i rzeczywista. Wprawdzie korzystny cenowo może okazać się wybór firmy działającej lokalnie, to jednak pamiętajmy o jaki transport nam chodzi.

Dla przykładu, jeśli miejscem docelowym transportu zorganizowanej grupy ma być Warszawa, przewóz osób ma zaś odbyć się z Krakowa, to wybór firmy ze stolicy może okazać się tańszym rozwiązaniem.

Certyfikat i licencja na przewóz osób

Certyfikaty, zezwolenia i licencje to kolejny element, który decyduje o wiarygodności firmy świadczącej usługi transportu osób w Warszawie i każdym innym mieście.

Certyfikat kompetencji zawodowych, czyli dokument, który potwierdza kwalifikację, wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia firmy oferującej przewóz osób, jest jednym z ważniejszych warunków otrzymania licencji.

Certyfikat taki powinien posiadać jednak nie tyle każdy kierowca, który zajmuje się przewozem osób, ale osoba zarządzająca firmą.

Istotną kwestią, która świadczy o kompetencji firmy, ale i pozwoli określić, czy oferowany przez usługodawcę przewóz osób spełnia nasze oczekiwania jest posiadanie licencji. Do prowadzenia działalności gospodarczej, która polega na transporcie osób, konieczne jest bowiem jej uzyskanie.

Czym innym jest jednak licencja na przewóz osób samochodem osobowym, busem, czy autobusem.

Jeśli zatem chcemy zorganizować wyjazd integracyjny dla kilku pracowników i planujemy przewóz osób z Warszawy do pobliskiego Rozalina, to wystarczający będzie wynajem busa. Takiej licencji powinniśmy więc oczekiwać od przewoźnika.

Stan techniczny floty i doświadczenie kierowcy

Organizując czy to przewóz prywatny, czy przewóz osób firmowy priorytetem jest bezpieczeństwo podróżujących. Dlatego przy wyborze firmy świadczącej usługi przewozu osób należy zwrócić uwagę na to, jak dba ona o bezpieczeństwo przewożonych osób. 

Na pierwszy rzut oka decydujące znaczenie będzie miała flota pojazdów, którymi dysponuje przewoźnik. Pamiętajmy jednak, że nie ilość, a jakość oferowanych busów czy autokarów ma tutaj znaczenie. Sprawdźmy stan techniczny, który powinien być potwierdzony aktualnymi badaniami. Zweryfikujmy także pojazd tuż przed podróżą. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych rozczarowań aktualnym stanem środka transportu, który nierzadko odbiega od deklarowanego.

Nie bez znaczenia dla bezpieczeństwa pozostają umiejętności i kwalifikacje kierowców. W Warszawie przewóz osób w celach służbowych np. busami do pracy stał się bardzo popularny, podobnie w innych dużych miastach Polski. Warto więc zwrócić uwagę, aby kierujący takimi pojazdami nie byli przypadkowymi osobami, chcącymi zarobić dodatkowe pieniądze, ale doświadczonymi kierowcami.

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO!

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO!

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO! Każde dziecko uwielbia zwierzęta. Szczególnie jeśli mówimy tu o gatunkach mało znanych, niespotykanych na co dzień w zatłoczonej Warszawie. W Polsce działa całkiem sporo ogrodów zoobotanicznych, które posiadają w swoich zasobach...

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom!

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom!

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom! Dzisiaj niewiele osób pamięta, że sam pomysł obchodzenia Dnia Babci w Polsce powstał stosunkowo niedawno. Pierwsza wzmianka o tej idei pojawiła się w 1964 roku w tygodniku „Kobieta i Życie”.Dzień babci i...

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów Polskie prawo ściśle reguluje kwestię czasu pracy kierowcy autobusu. Jest to szczególnie istotny aspekt, który zabezpiecza podróżników decydujących się na wynajem busów przed konsekwencjami zmęczenia czynnika ludzkiego. W tym...

Licencje transportowe

Licencje transportowe

Licencje transportowe – co to jest i dlaczego warto je weryfikować? Decydując się na usługi z sekcji wynajem autokaru Warszawa i wynajem busów Warszawa bezwzględnie należy poddać analizie wiarygodność firmy transportowej. Sam opis usługi, ciepłe słowa pomocy biurowej,...

Rozpocznij rezerwację

Dokonaj rezerwacji pojazdu bez wychodzenia z domu!
Dołożymy wszelkich starań byś otrzymał pojazd, który umożliwi Ci bezpieczną i komfortową podróż.

+48 693 576 291