Przewóz osób Warszawa

693 576 291

w

biuro@bustransfer.com.pl

Poradniki

Poradniki: Szkody podczas wynajmu autokaru

Szkody podczas wynajmu autokaru

Wypadki z udziałem polskich autobusów są rzadkością. W 2020 roku odnotowano nieco ponad 700 takich zdarzeń, przy czym większość dotyczyła pojazdów miejskich lub realizujących usługi transportu regionalnego.

Przewóz osób na terenie Polski jest zatem stosunkowo bezpieczny. Dzięki niemu można zwiedzać różne ciekawe miejsca, dostać się na konferencję czy rodzinną imprezę Czasem jednak zachodzą okoliczności, przez które wycieczka nieco się komplikuje. Jeśli zastanawiają się Państwo, kto ponosi za nie odpowiedzialność, zapraszamy do lektury artykułu!

Autokar warszawa wynajem – wypadki

Choć zdarzają się rzadko, nie można wykluczyć takiego scenariusza. Realizując przewóz osób na terenie Polski, niezależnie czy znajdujemy się na pokładzie samochodu osobowego, autobusu czy pociągu, musimy liczyć się z ryzykiem wypadku.

Przyczyny kolizji drogowych bywają bardzo różne i nie zawsze winą można obarczyć firmę transportową lub kierowcę. To właśnie źródło zaistnienia wypadku ma kluczowe znaczenie przy dochodzeniu roszczeń ze strony poszkodowanych pasażerów.

Warto rozpatrzeć dwie możliwości:

  • Winę za zdarzenie ponosi przewoźnik.
  • Wina wynika z innych okoliczności.

Przyznanie roszczenia w przypadku zaistnienia pierwszej okoliczności jest stosunkowo klarowne. Jeśli wynajem busów na wycieczki szkolne musi zostać przerwany na skutek zaniedbania firmy transportowej, to ona pokrywa wartość rekompensaty dla użytkowników. Chodzi tu na przykład o kolizje spowodowane jazdą niedostosowaną do warunków atmosferycznych lub uszkodzeniem technicznym będącym wynikiem niedopatrzenia.

Większość problemów ma jednak inne źródło. Rzęsiste opady deszczu, niezastosowanie się pasażerów do regulaminu przewozu, wjechanie w nasz autobus przez innego uczestnika ruchu drogowego – wszystkie te sytuacje nie mogą obciążać przewoźnika.

Jeśli na przykład korzystamy z usługi z sekcji „autokar Warszawa wynajem” i zbiją nam się drogie okulary w wyniku nagłego hamowania, a jednocześnie nie mamy zapiętych pasów bezpieczeństwa, wszelkie roszczenia względem firmy transportowej są bezpodstawne.

Autobus wynajem na wesele – szkody wyrządzone przez pasażerów

Lata płyną, mody się zmieniają, a zachowania ludzkie dalej odbiegają od przyjętych zwyczajów. 

Wynajem busów na wycieczki szkolne zazwyczaj kończy się rozdartym materiałem na siedzeniach, połamanymi stolikami lub uszkodzeniem nawiewu. Niezależnie od intencji podróżujących wszelkie tego typu szkody obciążają osobę wynajmującą pojazd.

Jednym z podstawowych dokumentów załączanych do umowy jest regulamin przejazdu.

W nim określono podstawowe zasady realizowane na przewóz osób na terenie Polski. Pasażer powinien zająć swoje miejsce, zapiąć się pasami i delektować się widokami za oknem. Nieuzasadnione chodzenie po autobusie, stawanie na fotelach, czy rzucanie przedmiotami może zakończyć się uszkodzeniem pojazdu.

Tego typu działania z pewnością nie są zgodne z przyjętym porozumieniem. Dodatkowo utrudniają wykonywanie kursów kierowcom.

Wynajem busów na wycieczki szkolne – szkody spowodowane normalnym użytkowaniem

Realizując usługi z sekcji „autokar Warszawa wynajem” może dojść także do szkody wynikającej z normalnego użytkowania.

O co konkretnie chodzi?

Typowym przykładem może być zużycie żarówek w oświetleniu lub zabrudzenie tapicerki. W tej sytuacji zasadniczo odpowiedzialność za awarie spoczywa na przewoźniku. To właśnie firma transportowa jest zobligowana do szybkiej naprawy, jeśli uszczerbek może zagrażać bezpieczeństwu lub obniża komfort podróży.

Warto też pamiętać, że w przypadku nieznajomości zasad danego urządzenia, zawsze można poprosić o pomoc kierowcę prowadzącego autobus.

Wynajem autokaru na wesele, wycieczka pracownicza, transport na szkolenie – niezależnie od miejsca docelowego osoba realizująca usługę na pewno chętnie pomoże w uruchomieniu sprzętu.

Autokar Warszawa wynajem – szkody wyrządzone przez osoby trzecie

To jedna z najbardziej wrażliwych kwestii, która powinna być szczegółowo opisana w umowie. Zdarzają się sytuacje gdy za uszkodzenia autokarów odpowiadają osoby inne niż pasażerowie lub przewoźnik.

Mowa tu o wybitych szybach i lusterkach, przebitych oponach czy wgnieceniach w masce spowodowanych agresją ze strony społeczności lokalnych.

Przewóz osób na terenie Polski jest raczej pozbawiony tego typu atrakcji. Są jednak regiony świata, gdzie spokojna wycieczka może być w każdej chwili zakłócona manifestacją czy atakiem na tle rasowym, politycznym lub wyznaniowym.

Decydując się na tak ryzykowny wyjazd, realizując na przykład usługę z sekcji autobus wynajem na wesele, przewoźnicy zabezpieczają się i zobowiązują wynajmującego do poniesienia kosztów ewentualnych napraw.

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO!

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO!

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO! Każde dziecko uwielbia zwierzęta. Szczególnie jeśli mówimy tu o gatunkach mało znanych, niespotykanych na co dzień w zatłoczonej Warszawie. W Polsce działa całkiem sporo ogrodów zoobotanicznych, które posiadają w swoich zasobach...

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom!

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom!

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom! Dzisiaj niewiele osób pamięta, że sam pomysł obchodzenia Dnia Babci w Polsce powstał stosunkowo niedawno. Pierwsza wzmianka o tej idei pojawiła się w 1964 roku w tygodniku „Kobieta i Życie”.Dzień babci i...

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów Polskie prawo ściśle reguluje kwestię czasu pracy kierowcy autobusu. Jest to szczególnie istotny aspekt, który zabezpiecza podróżników decydujących się na wynajem busów przed konsekwencjami zmęczenia czynnika ludzkiego. W tym...

Licencje transportowe

Licencje transportowe

Licencje transportowe – co to jest i dlaczego warto je weryfikować? Decydując się na usługi z sekcji wynajem autokaru Warszawa i wynajem busów Warszawa bezwzględnie należy poddać analizie wiarygodność firmy transportowej. Sam opis usługi, ciepłe słowa pomocy biurowej,...

Rozpocznij rezerwację

Dokonaj rezerwacji pojazdu bez wychodzenia z domu!
Dołożymy wszelkich starań byś otrzymał pojazd, który umożliwi Ci bezpieczną i komfortową podróż.

+48 693 576 291