Przewóz osób Warszawa

693 576 291

w

biuro@bustransfer.com.pl

Poradniki

Poradniki: Wakacje w czasie pandemii

Wakacje w czasie pandemii – jak podróżować bezpiecznie?

Tegoroczne wakacje za sprawą panującego koronawirusa z pewnością nie mijają tak jak zwykle. Obostrzenia, nakazy, zakazy, konieczny dystans i wszechobecna dezynfekcja nie sprzyjają swobodnemu wypoczynkowi, w tym podróżom. Co zrobić, aby ten letni czas nie był stracony? Jak zaplanować wakacje, zorganizować wyjazd i przewóz osób w takich warunkach? Oto kilka praktycznych porad na udany i bezpieczny urlop w czasie pandemii.

Wakacje w czasie pandemii

Bezpiecznie, czyli jak?

Zgodnie z wprowadzonymi przez rząd i ministerstwo zdrowia zasadami podstawowym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa jest zachowanie półtorametrowego dystansu między ludźmi, a gdy nie jest to możliwe, zakrywanie ust i nosa. Dotyczy to również podróżowania. Planując wakacyjny wyjazd nie zapominajmy jednak o tym, że poza dodatkowymi obostrzeniami nie zmieniły się podstawowe zasady bezpieczeństwa przewozu osób.

Co należy sprawdzić przed wyjazdem?

Firmy świadczące usługi przewozu osób powinny zadbać o stan techniczny pojazdu, który nie tylko widać gołym okiem, ale przede wszystkim potwierdza go ważne badanie. Sprawdźmy również inne wymagane dokumenty, potwierdzające dopuszczenie do ruchu między innymi ubezpieczenie OC. Warto też zwrócić uwagę na to, czy na przykład w wynajmowanym autokarze znajduje się apteczka, gaśnica i trójkąt bezpieczeństwa.

 

A może wynajem autokaru?

Kiedy zadbamy już o techniczne względy bezpieczeństwa należy przejść do dalszych konkretów. W myśl zasady „nie ważne gdzie, ważne z kim” zbierzmy grupę bliższych i dalszych znajomych, z którymi spędzimy urlop. Dobrze dobrana paczka stanowi nie tylko gwarancję udanego wypoczynku, ale spędzanie czasu we własnym gronie jest sposobem na ograniczenie kontaktów z przypadkowymi ludźmi, co w dobie pandemii jest istotne. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest wynajem autokaru, który zapewni transport wszystkim członkom grupy, niwelując koszty indywidualnych przejazdów.

Pytaj, to nic nie kosztuje

Bogata oferta firm przewozowych z pewnością pozwoli wybrać właściwy pojazd. Do dyspozycji oddawane są bowiem nie tylko autokary, które mogą zabrać na pokład blisko 60 osób, ale także dużo mniejsze grupy. Pamiętajmy też, że sprawdzone firmy z wieloletnim doświadczeniem wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta, warto zatem skontaktować się z nami, by poznać warunki wynajmu.

Kiedy już zadbamy o bezpieczeństwo, sprawdzimy właściwe elementy wybranego środka transportu, dobrze wybierzemy współuczestników wakacyjnego wypoczynku, pozostaje nam tylko obrać cel podróży. Możliwości jest nieskończenie wiele. Jeśli więc dobrze się do tego przygotujemy i wszystko wcześniej zaplanujemy, wakacje, nawet w czasie koronawirusa, będziemy wspominać z sentymentem.

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO!

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO!

Warszawa – wynajem autobusów do ZOO! Każde dziecko uwielbia zwierzęta. Szczególnie jeśli mówimy tu o gatunkach mało znanych, niespotykanych na co dzień w zatłoczonej Warszawie. W Polsce działa całkiem sporo ogrodów zoobotanicznych, które posiadają w swoich zasobach...

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom!

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom!

Niezapomniana wycieczka rodzinna! Zrób prezent swoim dziadkom! Dzisiaj niewiele osób pamięta, że sam pomysł obchodzenia Dnia Babci w Polsce powstał stosunkowo niedawno. Pierwsza wzmianka o tej idei pojawiła się w 1964 roku w tygodniku „Kobieta i Życie”.Dzień babci i...

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów

Monitoring czasu pracy kierowcy autobusów Polskie prawo ściśle reguluje kwestię czasu pracy kierowcy autobusu. Jest to szczególnie istotny aspekt, który zabezpiecza podróżników decydujących się na wynajem busów przed konsekwencjami zmęczenia czynnika ludzkiego. W tym...

Licencje transportowe

Licencje transportowe

Licencje transportowe – co to jest i dlaczego warto je weryfikować? Decydując się na usługi z sekcji wynajem autokaru Warszawa i wynajem busów Warszawa bezwzględnie należy poddać analizie wiarygodność firmy transportowej. Sam opis usługi, ciepłe słowa pomocy biurowej,...

Rozpocznij rezerwację

Dokonaj rezerwacji pojazdu bez wychodzenia z domu!
Dołożymy wszelkich starań byś otrzymał pojazd, który umożliwi Ci bezpieczną i komfortową podróż.

+48 693 576 291