Poradniki

Poradniki: Wyjazd integracyjny w czasie pandemii

Wyjazd integracyjny w czasie pandemii, sprawdź o czym musisz pamiętać.

O tym, że dobrze rozumiejący się i współpracujący ze sobą zespół to podstawa sprawnie funkcjonującej firmy, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie bez powodu w ostatnich latach tak dużą popularnością cieszą się wyjazdy integracyjne. Jako forma team buildingu sprawiają one, że współpracownicy lepiej poznają własne mocne i słabe strony, dzięki czemu łatwiej określają swoje role w zespole. Organizowanie wyjazdów integracyjnych dla firm jest też często bonusem, którym wynagradzają pracowników. Czy w czasie pandemii jest to jednak dobry sposób na budowanie relacji?

Wyjazd integracyjny w czasie pandemii

Wyjazd integracyjny – jaką formę budowania relacji wybrać

Ostatnie miesiące przyniosły zmianę organizacji pracy w wielu firmach. Home office, czyli praca zdalna z domu, spowodował, że bardziej doceniamy bezpośredni kontakt z współpracownikami.

Według badań aż trzy czwarte osób, pracujących obecnie poza biurem, przyznaje, że brakuje im kontaktu z kolegami i koleżankami z pracy.

Wprowadzone obostrzenia sanitarne, a także obawy pracowników, nie sprzyjają co prawda organizacji wyjazdów firmowych, integracyjnych elementów trudno jednak szukać w spotkaniach online.

Rozwiązaniem jest wybór odpowiedniej formy wyjazdu integracyjnego.

Najlepiej zorganizować go w plenerze, gdzie dużo łatwiej o zachowanie wymaganego dystansu między uczestnikami. Ilość scenariuszy na event ograniczona jest jedynie wyobraźnią i zaplanowanym budżetem.

Konstruktorzy, rywalizacja sportowa, gra miejska w terenie czy survival w lesie to tylko niektóre możliwości. Ważne, aby zmienić otoczenie, wyjść z domu i doświadczyć kontaktu z przyrodą. To wszystko nie tylko umocni więzi między pracownikami, ale też pozwoli im zredukować stres i zapomnieć o panujących trudnościach.

Przewóz uczestników na miejsce spotkania

W razie zaplanowania integracji w plenerze istotne jest zapewnienie przewozu osób na miejsce spotkania. Najlepiej sprawdzi się tutaj wynajem autokaru.

Przewoźnicy, wprowadzając szereg procedur, oferują pojazdy w pełni dostosowane do panujących warunków. Sprzątanie i dezynfekcja po każdym zleceniu, regularna wymiana wszystkich filtrów i ozonowanie wnętrza, czy możliwość wyposażenia wynajmowanego autokaru w dozowniki płynów dezynfekujących zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom wyjazdu integracyjnego.

Dla firm, chcących szczególnie zapewnić dystans pomiędzy pracownikami podczas spotkania, rozwiązaniem może być również wynajem autokaru dostosowanego do przewozu większej liczby osób.

Dzięki temu unikną oni konieczności zajmowania blisko sąsiadujących siedzeń.

Wyjazd integracyjny – czy to obowiązek?

Przed organizatorem wyjazdu integracyjnego firmowego stoi jeszcze jedno pytanie – czy pracownik w czasie pandemii może odmówić w nim udziału?

Kodeks pracy nie reguluje kwestii takich spotkań. Należy rozpatrywać je z punktu widzenia przepisów ogólnych, a zatem jeśli spotkanie ma się odbyć w godzinach pracy, to co do zasady pracownik pozostaje do dyspozycji pracodawcy. Inaczej jest w przypadku spotkań w czasie wolnym pracownika. Pracodawca nie może bowiem nim dysponować.

Osobną kwestią pozostaje także potraktowanie takiego wyjazdu integracyjnego jako podróży służbowej.

Pamiętać należy przy tym, że kodeks pracy daje pracownikowi prawo do powstrzymania się od wykonywania pracy jeśli warunki pracy stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia pracownika. Mając na uwadze, że wyjazd integracyjny ma być formą nagrody dla pracowników, warto jednak indywidualnie ocenić nastroje panujące w firmie.

Na co zwrócić uwagę wynajmując autokar?

Na co zwrócić uwagę wynajmując autokar?

Przewozy autokarowe Warszawa – na co zwrócić uwagę wynajmując autokar? Organizujesz przewóz osób i chcesz wynająć autokar? Warszawa to centrum gospodarcze Polski. Liczba firm świadczących usługi transportowe jest bardzo duża, a każda z nich przyjmuje odmienną...

Wynajem autokaru na wycieczki szkolne

Wynajem autokaru na wycieczki szkolne

O czym pamiętać przy planowaniu wycieczki szkolnej Organizator wycieczki szkolnej stoi przed dużym wyzwaniem. Z jednej strony musi pogodzić oczekiwania głównych grup interesariuszy – rodziców i uczniów, z drugiej tak dopasować środek transportu, aby ten był...

Wynajem autokaru z kierowcą – ile kosztuje?

Wynajem autokaru z kierowcą – ile kosztuje?

Ile kosztuje wynajem autokaru z kierowcą w Warszawie? Wynajem autokaru z kierowcą ma bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzi się idealnie na organizację wyjazdu gości weselnych, przewozu wycieczek szkolnych czy transportu do pracy. To rozwiązanie zapewnia odpowiedni...

Wyjazdy integracyjne – Przewóz osób

Wyjazdy integracyjne – Przewóz osób

Przewóz osób na wyjazdy integracyjne Wyjazdy integracyjne to coraz popularniejsza metoda wdrażania idei teambuildingu w praktyce korporacyjnej. Wycieczki autokarowe zwieńczone wspólnie spędzonym czasem nad jeziorem, morzem czy podczas zorganizowanych zabaw, są...

Niezbędny ekwipunek na długie wycieczki autokarowe

Niezbędny ekwipunek na długie wycieczki autokarowe

Jakie rzeczy zabrać ze sobą na długie wycieczki autokarowe Usługi autokarowe to obecnie najchętniej wybierany środek zapewniający przewóz osób. Warszawa to miejsce, gdzie przy niedużych kosztach możemy wynająć autokar klasy lux i udać się nim na dalekie wycieczki...

Siedem cech kierowcy autobusu turystycznego

Siedem cech kierowcy autobusu turystycznego

Siedem cech kierowcy autobusu turystycznego Przewóz osób to olbrzymia odpowiedzialność. Skupienie, otwartość, siła, odwaga, spostrzegawczość – to tylko część cech, jakich wymaga ta praca. Kierowca autokaru turystycznego musi łączyć w sobie szereg kompetencji, które...

Rozpocznij rezerwację

Dokonaj rezerwacji pojazdu bez wychodzenia z domu!
Dołożymy wszelkich starań byś otrzymał pojazd, który umożliwi Ci bezpieczną i komfortową podróż.

+48 693 576 291