Poradniki

Poradniki: Wynajem autokaru z kierowcą – ile kosztuje?

Ile kosztuje wynajem autokaru z kierowcą w Warszawie?

Wynajem autokaru z kierowcą ma bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzi się idealnie na organizację wyjazdu gości weselnych, przewozu wycieczek szkolnych czy transportu do pracy.

To rozwiązanie zapewnia odpowiedni komfort i atrakcyjną cenę.

Jakie są koszty realizacji umowy na wynajem autokaru z kierowcą? Czy istnieje na rynku rzetelny, sprawdzony i tani wynajem autokaru Warszawa?

Wynajem autokaru z kierowcą – cennik a liczba pasażerów

Ile kosztuje wynajem autokaru z kierowcą?

Cennik usługi uzależniony jest między innymi od liczby pasażerów. To kluczowy parametr wpływający na cenę biletu dla użytkownika. Jeśli organizowany przejazd dotyczy grupy kilku bądź kilkunastu osób, skorzystanie z usługi z sekcji tani wynajem autokaru Warszawa może okazać się mało efektywne.

W tej sytuacji dużo lepszym pomysłem będzie przejazd busem. Samochód tego typu zapewnia miejsce nawet dla 19 pasażerów, a stawka za całodniową podróż może wynosić około 850 zł. Nawet najmniejszy autobus, kosztować będzie więcej, bo blisko 1000 zł.

Zasada w tym wypadku jest bardzo prosta – im więcej osób, tym tańsze ostatecznie będą bilety autobusowe dla pasażerów.

A co ze standardem pojazdu? Czy istnieje najtańszy wynajem autokaru?

Warszawa to jedno z tych miejsc, gdzie konkurencja jest bardzo szeroka. Każdy potencjalny klient ma do wyboru różnorodne możliwości. Im wyższy standard pojazdu, tym trzeba się liczyć z większym wydatkiem.

Dodatkowe wyposażenie takie jak klimatyzacja, telewizor czy barek z napojami generuje wyższą cenę. Szukając alternatywy można skusić się na pojazd starszego typu, pozbawiony wygody i akcesoriów. To najtańszy wynajem autokaru. Warszawa i inne większe miasta w Polsce stawiają jednak na jakość, dlatego poniżej przyjrzymy się kosztom dla tego typu usług.

Tani wynajem autokaru Warszawa – jak wyliczana jest cena?

Co poza standardem pojazdu oraz liczbą pasażerów na wpływ na wynajem autokaru z kierowcą?

Cennik może być uzależniony od dwóch parametrów. Pierwszym z nich jest koszt jednego kilometra wykonanej trasy. Ten przelicznik zazwyczaj proponowany jest dla długich tras. Im dalej przyjdzie nam jechać, tym niższa będzie cena jednego kilometra.

Alternatywną formę określenia kosztu usługi jest przelicznik roboczogodzin. Wynajem autokaru z kierowcą w tym wypadku ma odgórnie narzuconą liczbę kilometrów, których w ramach danej umowy nie należy przekraczać.

Transport osób na jeden czy dwa dni łatwo ująć w budżecie, gdyż mimo ewentualnych robót drogowych czy kolizji skutkujących koniecznością robienia objazdów, cennik pozostaje niezmienny. Ile zatem kosztuje dzienny wynajem autokaru z kierowcą? Cennik przedstawiono w podziale na województwa.

Dzienny najtańszy wynajem autokaru – Warszawa i inne miasta

Wynajem autokaru z kierowcą na dzień to standardowa usługa, dostępna w ofercie wielu firm transportowych. W stawce ujęte jest wypożyczenie autobusu klasy lux wraz z prowadzeniem przez wykwalifikowaną osobę. Limit odległości dla tego typu aktywności wynosi zazwyczaj 300 kilometrów.

W którym województwie możemy liczyć na najtańszy wynajem autokaru?

Warszawa wbrew pozorom wcale nie jest najdroższa. Nie jest też jednak najbardziej korzystna cenowo. W kategorii autobusów o pojemności 57 osób najniższe ceny odnotowano w województwie lubelskim oraz podlaskim.

Niewiele droższe usługi mają przewoźnicy z terenów Pomorza, Kujaw i Warmii. Za przejazd tego typu autobusem zapłacimy średnio 1300 złotych. Mniej o około 100 złotych kosztować będzie wynajem autokaru z kierowcą o pojemności do 50 osób.

Najtańszy wynajem autokaru – Warszawa a cena za kilometr

Jeśli wybieramy się w dalszą trasę, każdy przewoźnik zaproponuje nam cenę uzależnioną od liczby przejechanych kilometrów. Usługi z sekcji tani wynajem autokarów Warszawa kosztować będą średnio 5,4 złotego za 1 kilometr dla autobusu 57 osobowego i 4,9 złotego dla pojazdu 50 osobowego.

To bardzo korzystne stawki, biorąc pod uwagę wartości odnotowane w różnych miejscach kraju. Najdroższy wynajem autokaru z kierowcą występuje w Małopolskie i województwie lubuskim. Stawki dochodzą tam do prawie 6 złotych za 1 kilometr. W podanych wartościach ujęto już podatek VAT.

Ile zapłacimy za tani wynajem autokaru Warszawa – Berlin

Organizując wynajem autokaru z kierowcą, cennik będzie uzależniony od kilku wymienionych wyżej elementów. Zakładając, że pasażerami jest 57 uczniów udających się na wycieczkę do Berlina, najpierw należy odpowiednio dobrać środek lokomocji.

W sekcji najtańszy wynajem autokaru Warszawa znajdą się pojazdy wiekowe, nie posiadające udogodnień takich jak klimatyzacja, wygodne fotele czy telewizor. Chcąc bezpiecznie dowieść dzieci poza granicę kraju warto zainwestować w nieco lepszy model autobusu.

Może być to na przykład nowoczesny pojazd klasy lux, w którym nawet wielogodzinne podróże są przyjemnością.

Decydując się w tej sytuacji na wynajem autokaru z kierowcą, cennik liczony będzie od przejechanych kilometrów. Biorąc pod uwagę, że odległość dzieląca obie stolice wynosi około 600 kilometrów, łatwo policzyć że skorzystanie z usług z sekcji tani wynajem autokaru Warszawa, kosztować będzie około 6500 złotych w obie strony.

Każdy pasażer musi się więc przygotować na wydatek rzędu 115 złotych. To bardzo niewiele biorąc pod uwagę wysoki komfort jazdy.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że to wyliczeń przyjęliśmy stawki uśrednione, zatem przy wnikliwej analizie konkurencji można je jeszcze zmniejszyć.

Wynajem autokaru z kierowcą cennik – podsumowanie

Na rynku usług transportowych działa wielu przewoźników. Każdy z nich opracowuje indywidualną ofertę, dostosowaną do własnej floty pojazdów, liczby posiadanych kierowców oraz rozpoznawalności marki.

Nie ma zatem jednego, adekwatnego dla każdego przypadku cennika.

Chcąc zorganizować wynajem autokaru z kierowcą warto zaufać renomowanym partnerom, którzy oferują możliwości wypożyczenia pojazdu wysokiej klasy. Istnieją dwa zasadnicze sposoby rozliczenia umowy – na podstawie przejechanych kilometrów i odbytych roboczogodzin.

Gdzie szukać tani wynajem autokaru?

Warszawa to jedno z tych miast, gdzie łatwo w morzu konkurencji dokonać złego wyboru. Przykładem dynamicznie rozwijającej się firmy z nowoczesnymi pojazdami, wykwalifikowaną kadrą i konkurencyjnymi cenami jest Bustransfer.

Współpraca z przedsiębiorstwem zapewnia elastyczność i dbałość o każdy szczegół planowanej podróży. Wynajem autokaru z kierowcą Bustransfer gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę.

Na co zwrócić uwagę wynajmując autokar?

Na co zwrócić uwagę wynajmując autokar?

Przewozy autokarowe Warszawa – na co zwrócić uwagę wynajmując autokar? Organizujesz przewóz osób i chcesz wynająć autokar? Warszawa to centrum gospodarcze Polski. Liczba firm świadczących usługi transportowe jest bardzo duża, a każda z nich przyjmuje odmienną...

Wynajem autokaru na wycieczki szkolne

Wynajem autokaru na wycieczki szkolne

O czym pamiętać przy planowaniu wycieczki szkolnej Organizator wycieczki szkolnej stoi przed dużym wyzwaniem. Z jednej strony musi pogodzić oczekiwania głównych grup interesariuszy – rodziców i uczniów, z drugiej tak dopasować środek transportu, aby ten był...

Wyjazdy integracyjne – Przewóz osób

Wyjazdy integracyjne – Przewóz osób

Przewóz osób na wyjazdy integracyjne Wyjazdy integracyjne to coraz popularniejsza metoda wdrażania idei teambuildingu w praktyce korporacyjnej. Wycieczki autokarowe zwieńczone wspólnie spędzonym czasem nad jeziorem, morzem czy podczas zorganizowanych zabaw, są...

Niezbędny ekwipunek na długie wycieczki autokarowe

Niezbędny ekwipunek na długie wycieczki autokarowe

Jakie rzeczy zabrać ze sobą na długie wycieczki autokarowe Usługi autokarowe to obecnie najchętniej wybierany środek zapewniający przewóz osób. Warszawa to miejsce, gdzie przy niedużych kosztach możemy wynająć autokar klasy lux i udać się nim na dalekie wycieczki...

Siedem cech kierowcy autobusu turystycznego

Siedem cech kierowcy autobusu turystycznego

Siedem cech kierowcy autobusu turystycznego Przewóz osób to olbrzymia odpowiedzialność. Skupienie, otwartość, siła, odwaga, spostrzegawczość – to tylko część cech, jakich wymaga ta praca. Kierowca autokaru turystycznego musi łączyć w sobie szereg kompetencji, które...

Limit bagażowy w autobusie wycieczkowym

Limit bagażowy w autobusie wycieczkowym

Limit bagażowy w autobusie wycieczkowym. Wiele osób sądzi, że wynajem autobusu wiąże się z przyznaniem nielimitowanego miejsca na bagaż. Tymczasem zarówno zawarta umowa na autobus wycieczkowy, jak i zdrowy rozsądek podpowiadają, że nie tylko samoloty mają ograniczoną...

Rozpocznij rezerwację

Dokonaj rezerwacji pojazdu bez wychodzenia z domu!
Dołożymy wszelkich starań byś otrzymał pojazd, który umożliwi Ci bezpieczną i komfortową podróż.

+48 693 576 291